Поради батькам

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Як вкласти дитину спати без грудного годування?

Один з найбільш частих питань, які задають консультанту зі сну - як відучити дитину засипати без грудного годування. Чи можливо розділити сон та їжу і чи потрібно привчити дитину засинати без грудного вигодовування?

Чому мама хоче припинити грудне вигодовування?

Дуже часто у віці 9-15 місяців погіршується сон. Дитина погано спить, може прокидатися до 10 разів за ніч, його важко знову вкласти спати, він постійно вимагає годування (особливо якщо грудне вигодовування на вимогу).

Мама і дитина не висипаються. Постійне порушення сну, роздратування і відсутність сил нестерпні.

Багато читали на форумах, що «дитина не може добре спати при грудному вигодовуванні», «зі сном дитини допоміг тільки відмова від вигодовування грудьми». Мама вважає, що причина того, що ні вона, ні дитина не можуть нормально спати, в грудному вигодовуванні. Вона вирішує відучити дитину від годувань грудьми.

Зупинись, мама!

Проблеми зі сном дитини не мають відношення до грудного вигодовування. Вся справа в асоціаціях на сон. Це те, як дитина засинає. Якщо ви хочете зберегти грудне вигодовування і при цьому добре спати - потрібно розділити їжу і сон. Тобто розділити за часом сон і годування. Коли ви зможете розділити їжу і сон, ви зможете вночі швидко знову приспати свою дитину, скоротіть нічні прикладання уві сні, але не кинете ГВ.

Це дуже важлива тема. Перемогти стереотип, заснований на багаторічному досвіді, дуже складно. Рік за роком мами покращують нічний сон дітей шляхом відлучення від грудей. Розділяється сон і їжа, прибираються асоціація на сон - смоктання грудей, і дитина починає чудово спати вночі. Зрадівши такими досягненнями, мама розповідає про цей спосіб поліпшення сну всім своїм подругам і охоче ділиться секретом гарного сну в Інтернеті. Вона іноді шкодує, що довелося згорнути ГВ в 10 місяців, вона хотіла годувати довше, та й дитина стала частіше хворіти. Але сон важливіше. Терпіти проблеми зі сном більше було просто неможливо, довелося відлучати дитину, не було вибору. Зрештою дитина вже їсть «дорослу» їжу, та й дитині важлива мама, а не груди. Але вибір є!

Як спить дитина, який засинає на грудях?

Давайте подивимося сон дитини, який засинає виключно з грудьми в роті. Увечері дитина втомилася, настає час сну. З народження дитина звикла засинати за допомогою мами, вона дає йому груди. Це так природно і приємно, тепло і комфортно. Це і є асоціація на сон. В даному випадку, щоб заснути, дитині необхідно поїсти, тобто сон = їжа. Лікарі-сомнологи Росії, Америки та Європи в більшості випадків вважають засинання дитини на грудях після року неправильної асоціацією на сон. Чому неправильної? Тому що вона погіршує сон. Прокинувшись вночі, дитина буде криком вимагати створити ті умови, в яких він зазвичай засинає. Тобто йому потрібна не їжа, а допомога для продовження сну.

І дійсно, діти дуже часто прокидаються вночі і це абсолютна норма. Дитина спить з постійними пробудженнями між циклами сну. Ми, дорослі, теж. Але ми відразу ж знову засипаємо і не пам'ятаємо цього. А дитині для того, щоб продовжити сон після чергового пробудження, знадобляться звичні умови засипання (по-іншому ж він просто не вміє засипати), в нашому випадку - груди.

Чи всім треба розділяти їжу і сон?

Я не стала б категорично називати відхід до сну на грудях неправильної асоціацією для всіх. Більшість експертів зі сну - чоловіки. Можливо, вони не можуть до кінця повірити в те, що деякі мами при спільному сні з дитиною взагалі не знають, скільки разів за ніч годується їх малюк, тому що нічні годування не заважають їх сну. Головний критерій у цьому питанні - спокійна дитина і висипати мама.

Що ще впливає на сон дитини?

Отже, тепер ми знаємо, чому може виникнути ситуація «висить всю ніч на грудях, особливо не їсть, але знову укласти без грудей неможливо». Малюк засинає, як уміє, а вміє він укладатися тільки з грудьми в роті.

У віці 9-15 місяців є ще кілька об'єктивних причин, які можуть погіршити якість сну дитини (не рахуючи «вічних зубів» і хвороб):

  • Етап розвитку: малюк встає, пробує ходити. Цілком ймовірно, що він може це робити і вночі - підхоплюватися прямо уві сні, так він відпрацьовує нову навичку.
  • Зміна режиму, перехід з 2 снів на 1. Тимчасово це може відбиватися на тривалості та якості нічного сну.

У такі моменти потрібно допомагати малюкові пережити цей важкий етап, по можливості не вводити нових неправильних асоціацій на сон - заколисування, наприклад.

Як розділити груди і сон, не звертаючи ГВ?

Вирішено, нові неправильні звички ми вводити не будемо, але як же бути з годуванням на ніч? Може, звернемо грудне вигодовування, і зникне асоціація їжа = сон? Але НАВІЩО закінчувати ГВ, коли можна просто рознести моменти годування і засипання за часом.

Як навчити дитину засинати без грудей? Коли годувати малюка?

Погодувати груддю можна за 30 хвилин до сну. І обов'язково під ранок (5-8 ранку), якщо ви плануєте зберегти лактацію. Якщо ви хочете якісно поліпшити сон всієї родини, то можна і потрібно навчити дитину засинати самостійно. Прокинувшись вночі, малюк спокійно сам перевернеться на інший бік, або вам достатньо буде просто сказати: «спи, мій хороший», і він зможе продовжити свій солодкий сон. Існує багато методик навчання самостійного засипанню, але не про них мова в цій статті. Зараз нас цікавить, як відучити засипати на грудях, як розділити їжу і сон?

Виходимо з того, що батьки вирішили відучувати малюка засипати з грудьми. Вирішили, тому що йому вже 2 роки, дитина всю ніч висить на грудях, плаче, ніяк не засинає і не висипається; вирішили, тому що малюк засинає тільки біля грудей і спить на мамі, а мама спить сидячи (і скоро просто збожеволіє). Вирішили, так як вирішили - у всіх свої вихідні дані. Я наведу кілька практичних способів, які, сподіваюся, ви зможете адаптувати під потреби вашої дитини і свою ситуацію.

Як розділити їжу і сон? практичні поради

1. Коли малюк 4-6 місяців раптом заснув без грудей сам - радійте

Якщо дитина сам надає вам таку можливість, не пропустіть її. Ця здатність (часто природна для багатьох діток) дуже полегшить вам життя в майбутньому. Коли дитина прокинеться, добре погодуйте його. Після ігор спробуйте знову укласти його без грудей. Коли малюк засинає на грудях - прекрасно; коли без - підтримуйте це. В результаті сон не буде залежати від грудей.

2. Проведіть підготовку

Якщо ви вирішили відучити засипати на грудях:

  • Проводьте якомога більше часу з малюком. Фізичний контакт і близькість дуже допоможе. Багато уваги днем ​​- спокійний сон вночі.
  • Днем пропонуйте для заспокоєння не грудьми, а інші методи - обіймайте, носите на руках, погладьте, пограйте разом, поваляйтеся на ліжку.
  • Повірте, що заспокоєння і комфорт виходять від ВАС, а не тільки від вашої грудей. Дитині передасться ваша впевненість.

3. Можна спробувати змінити обстановку, ритуал укладання або безпосереднього «укладивателя» - найчастіше це мама

Мама погодує грудьми, а потім тато або бабуся 30 хвилин шанує книжки, заспіває пісеньку, пообнімалися і допоможе малюкові заснути. В першу ніч хоч на ручках, головне - без грудей. Практика показує, що такий спосіб часто спрацьовує. Шанси зростають, коли є достатньо чіткий режим, ритуал відходу до сну, майстерні здатності членів родини: ласкавий, спокійний, впевнений голос і методи відволікання.

4. Можна застосувати одну з методик навчання самостійного засипанню

Методики навчання бувають різні. BabySleep не використовує методики, засновані на поділі дитини і мами ( «залишити поплакатись») і не рекомендує їх. Ми працюємо за авторськими методиками, що поєднує м'якість і швидку ефективність. Підбирається методика консультантом індивідуально в залежності від віку дитини, його індивідуальних особливостей і темпераменту, звичок, побажань мами і безлічі інших чинників.

5. Методика «фейдінг»

Фейдінг - це м'яке поступове розділення їжі і сну. Діємо за правилом «два кроки вперед - один назад».

Суть: Чи не відмовляємо в ссанні перед сном! Мама годує, а потім пропонує послухати казку або пісню, поговорити, погладити - потрібно поекспериментувати і підібрати спосіб заспокоєння.

Малюк може попросити груди знову. Важливо, щоб розвага і смоктання грудей не відбувалися одночасно. Мама дає груди, але через деякий час знову забирає груди і відволікає дитину книжкою або розмовою. Якщо малюк хоче послухати або поговорити, він груди смоктати перестає. На цьому етапі мета мами - щоб дитина звикла, що перед сном можна послухати щось цікаве у виконанні мами, або що мама може його погладити, і що заснути можна і без грудей в роті.

Через деякий час малюк зможе іноді засипати без грудей в роті. Коли буде стабільно виходити трохи погодувати, потім заспівати або почитати для засипання, можна починати «забувати» давати груди на сон - тобто відразу переходити до інших способів заспокоєння. Якщо дитина забувати не хоче, то нехай трохи посмокче.

Я бажаю вам доброго сну і щасливого грудного вигодовування!

Олена Мурадова
керівник Центру дитячого сну і розвитку «BabySleep»