Поради батькам

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

5. Помилка: непослідовність

Пару раз в тиждень, коли він дійсно плаксивий, ви лягаєте зі своєю дитиною в його ліжечко, поки він не засне. Або, можливо, ви укладаєте свою дитину в своїй кімнаті, але іноді дозволяєте йому приходити в вашу ліжко в середині ночі.

Проблема тут навіть не методі укладання спати, а непослідовність в його застосуванні. Багато батьків не заперечують, коли дитина спить з ними, але занадто часто це закінчується «сімейним ліжком», яку вони спочатку не планували.

«Батьки дозволяють дитині лягти в ліжко, але не хочуть, щоб він залишився в ліжку з ними на ніч», говорить Оуенс. Такий сценарій лише закріплює непослідовність.

«Це, по суті, вчить дитину тому, що він в кінцевому рахунку отримає те, що хоче», - пояснює Оуенс.

Що робити: ввести «звід» правил про те, де і як спати дитині.

Хоча краще вирішити для себе заздалегідь, чи хочете ви сімейну ліжко, але ніколи не повинно бути занадто пізно встановлювати правила. Якщо ви хочете відучити малюка спати з вами або дитина почала прокидатися ночами і приходити до вас, необхідно м'яко, але твердо дати зрозуміти малюкові, що прийшов час спати в ЙОГО ліжка.

Є, звичайно, винятки. Якщо ваша дитина захворіла або боїться раптово почалася грози, не соромтеся заспокоювати його, залишаючись з ним в його ліжку або спя на надувному матраці в його кімнаті. Але, як тільки хвороба або гроза стихають, поверніться до свого звичайного режиму.

Дитина, у якого було комфортне притискання до мами з одного боку і до тата з іншого, може обуритися. У цьому випадку доктор Мінделл пропонує розтягнути процес на кілька днів-можливо, стоячи в дверному отворі, поки ваша дитина не заснув протягом декількох ночей перед тим, як дитина остаточно переселиться в своє ліжечко.

6. Помилка: занадто раннє «переселення» в більше ліжечко

Вашій дитині виповнилося 2 рочки, і ви поспішаєте купити йому нову чудову ліжко, яку побачили в магазині. Але, як тільки ви виключаєте світло і залишаєте малюка в його новій ліжка, він починає вставати, тікає до вас або починає менше спати.

Чому? Приблизно до 3-х років багато дітей не готові залишити свою попередню ліжечко. «Їх пізнавальних навичок і самовладання не вистачає, щоб залишатися в межах уявних кордонів ліжка», - говорить Мінделл.

Що робити: чекайте, поки ваша дитина дозріє для великому ліжку.

Коли дитина досягає віку 3 років, можна задуматися про те, щоб перемістити його в велике ліжко. Однак, якщо у вашої дитини є труднощі засинання в новому ліжку, ви завжди можете дати йому більше часу. Це як тимчасове повернення до пелюшкам після кількох невдалих спроб привчання до горщика.

«Якщо це не вдається, немає нічого страшного в поверненні до попереднього варіанту», - говорить Мінделл. Ваша дитина в кінцевому рахунку все одно буде в змозі комфортно спати у великій ліжечку і може навіть попросити про це. «Немає жодної дитини, що йде в дитячий сад, який все ще спить в колисці», - нагадує Мінделл.