Поради батькам

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

3. Помилка: відволікаючі деталі

Багато батьків, коли укладають малюка, кладуть в його ліжечко іграшку, звичайну або музичну, свій мобільний телефон. Але іграшки, з їх звуком і вогнями, занадто відволікають дитину від думок про сон. «Вона не заснула з мобільним телефоном. Було дуже багато яскравих кольорів, це зберігало її активність, замість того, щоб нагадувати про те, що вже ніч».

Гіперактивними під час сну можуть бути не тільки новонароджені. Якщо у старших дітей в ліжку багато іграшок або інших відволікаючих моментів (світяться шпалери або зірочки на стелі), вони, можливо, не отримують сну, в якому вони потребують.

Що робити: під час сну дитини не повинно бути включеного світла, нічника.

Щоб максимально поліпшити сон немовлят і малюків - тих, хто занадто молодий, щоб встигли розвинутися нічні страхи - привчите до сну в майже чорних як смола кімнатах. Використовуйте вентилятор або машину білого шуму, щоб приглушити будь-які звуки з вулиці або з сусідньої кімнати.

У старших дітей може бути нічник з м'яким світлом, щоб заспокоїти і подолати будь-які страхи, але ніяких розваг під час сну бути не повинно. Добре подумайте, перш ніж дозволити розмістити в спальні вашої дитини телевізор або комп'ютер. Навіть діти, які заснули з коханим DVD, втрачають приблизно 30 хвилин дорогоцінного сну - і це втрата, яка може зіпсувати їх настрій і поведінку на весь день, і легше прибрати електроніку зі спальні, ніж щовечора стикатися з труднощами укладання перевтомленого дитину спати.

4. Помилка: порушення ритуалу відходу до сну

Будучи дитиною ви, напевно, могли б припустити, що ритуали, що складаються з ванни, книги, і колискової, не так вже й необхідні. Але формування умовностей в поведінці, завдяки яким дитина буде розуміти, що пора спати і надалі сам лягати спати саме в певний час, має відбуватися з самого раннього віку. Обраний ритуал допоможе дитині в будь-якому віці лягати спати в чітко визначений час.

Батьки дорослих дітей, які дотримувалися ритуал відходу до сну, можуть почати порушувати його, тому що вони помилково вважають, що їхня дитина вже підріс або тому що вони також втомилися від постійного дотримання ритуалу. Але навіть батьки отримають вигоду з наявності ритуалу, щоб спланувати свій вечір певним чином, і ці плани не будуть порушені багатогодинним укладанням дитину в ліжко.

Що робити: дотримуватися заспокійливий ритуал.

Незалежно від віку вашої дитини має бути присутня відома послідовність кроків або «стимуляторів сну», які допомагають дитю настоїться на сон. Для немовляти це може бути просте одягання в піжаму і обійми мами або заколисування; зі старшими дітьми - ванна, читання книг, колискова чи молитва.

Ви можете придумати свій власний ритуал.