Поради батькам

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Дитина погано спить

Основні помилки:

  1. Помилка: вкладання дітей спати занадто пізно
  2. Помилка: сон в русі
  3. Помилка: відволікаючі деталі
  4. Помилка: порушення ритуалу відходу до сну
  5. Помилка: непослідовність
  6. Помилка: занадто раннє «переселення» в більшу ліжечко

«Як вкласти дитину спати» - одна з найважливіших задач, що стоять перед батьками. Навіть батьки «добре сплячих» дітей нерідко стикаються з дилемою випадково заснув дитини - залишити спати «в ніч» або розбудити і пізніше укладати заново. Так чи інакше, за статистикою до 40 відсотків дітей страждають від тих чи інших проблем зі сном.

Експерти виявили шість найбільш частих помилок, що здійснюються батьками, коли справа доходить до укладання дитини спати. Хороша новина тут в тому, що ці помилки можуть бути виправлені без великих зусиль. Дитячі експерти зі сну і батьки зі стажем підтверджують, що навіть прості зміни в режимі дитини і навколишнього оточення можуть мати велике значення в запобіганні або уникнення найбільш частих проблем зі сном.

І як тільки ви досягнете успіху, і ваша дитина почне вчасно лягати спати і всю ніч не буде прокидатися, щасливим і добре відпочив буде не тільки малюк, але і все ваше сімейство.

1. Помилка: вкладання дітей спати занадто пізно

Сучасні діти сплять набагато менше, ніж їхні батьки спали в свій час. «У грудному віці і в ранньому пубертатному періоді діти отримують менше сну, ніж діти в середині 70-их і 80-их», - говорить Марк Вайсблутт, педіатр і автор книги «Здорові звички сну: щаслива дитина». Одне з недавніх досліджень показало, що 2-річні малюки сьогодні сплять на 40 хвилин менше, ніж 2-х-річки кілька поколінь назад. Результат пізнього укладання проявляється в «війнах» перед засинанням, труднощами з денним сном і нічних пробудженнях.

Можливо, у вашого малюка немає усталеного режиму сну, або ви пізно повертаєтеся з роботи і хочете приділити дитині більше часу. «Діти, які перевтомилися, заснуть набагато пізніше», - каже фахівець зі сну Джилл Співак. Коли дитина перевтомився, йому важче заснути, і, заснувши, він встане раніше, ніж якби він був покладений спати в потрібний час.

У дошкільному періоді і під час початкової школи, з незліченними спортивними тренуваннями, або ж після школи, дитині дуже складно знайти час для денного сну і лягти ввечері раніше. «У великої кількості дітей дуже багато необхідних занять», - говорить Джоді Мінделл, заступник директора Центру Сну в Дитячій лікарні Філадельфії.

Задумайтеся про це: на той час, коли всі члени вашої родини повернуться додому, повечеряють, зроблять домашні справи і так далі, своєчасний відхід до сну може виявитися непріоритетними і малоймовірним. І багато в такій ситуації схильні відмовлятися від денного сну, сподіваючись тим самим уникнути вечірніх баталій перед укладанням або вважаючи, що втомлений і виснажений дитина і так засне без стороннього втручання. «Але це - безумство, велика помилка», - говорить Мінделл, тому що коли діти надмірно втомилися, вони не в змозі заснути.

Що робити: введіть чіткий (актуально після 10 міс. - примітка baby-sleep) режим сну (в тому числі денного сну, якщо дитина спить вдень).

Допоможіть дитині строго дотримуватися режиму. І не чекайте, поки ваша дитина почне терти очі, позіхати або вередувати - буде вже занадто пізно. Покладіть його спати раніше цього моменту. Навіть 15-20 хвилин додаткового сну можуть мати значення. Так як всі діти різні, Співак каже про те, що протягом ночі новонародженим і малюкам зазвичай потрібно 11 годин сну, дошкільнятам, з того моменту як вони припиняють спати вдень - 12 годин і старшим дітям - 10-11 годин.

2. Помилка: сон в русі

Багато батьків зітхають від полегшення, коли їх малюк засинає при закачуванні в колисці або «укочування» на задньому сидінні автомобіля. Але часто ці чудові моменти відбуваються і тоді, коли ви найменше очікуєте цього. А деякі мами і тата падають в пастку використання «укочування» для того, щоб укласти своїх маленьких дітей на денний сон, або навіть в ніч. «Якщо дитина завжди спить в русі - в слінгу або автомобілях - він, ймовірно, не отримує глибокого відновлює сну через порушення, властивого сну в русі», - каже відомий американський фахівець зі сну, педіатр, д-р Вайсблутт. Він порівнює сон дитини в русі з поверхневим сном, яким сплять дорослі, наприклад, летячи в літаку.

Що робити: використовувати рух тільки для того, щоб заспокоїти, але не приспати.

Перш, ніж ви будете нагадувати від слів, що постійне заколисування небажано для малюка, послухайте наступну пораду Вайсблутта: «Заколисування має використовуватися тільки для того, щоб заспокоїти малюка. Але як тільки ваша дитина заснув, заколисування необхідно припинити!» «У дитини має бути краще - якісний сон», - каже Вайссблутт. Порада: якщо ви берете малюка з собою в тривалу автомобільну поїздку, і ваш малюк задрімав, байдикувати і насолоджуєтеся моментами тиші!!!