Поради батькам

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Спільний сон передбачає особливий стиль зближення для батьків і малюка вночі. Дійсно, дуже зручно: дитина завжди знаходиться «під боком», легко годувати на вимогу, не потрібно вставати серед ночі. В результаті вся родина, а головне - мама, висипається.

Однак не все так однозначно. Деяким батькам некомфортно спати в одному ліжку з дітьми. Деяким малюкам необхідна особлива критична дистанція під час сну (занадто близько до батьків або занадто далеко - діти прокидаються). Сон з малюком в одному ліжку НЕ буде приємним і безпечним, якщо ваша ліжко занадто вузька, а матрац занадто м'який.

Спільний сон - це не модна тенденція, а природний спосіб покращення сну для всієї родини. Природний, але далеко не єдиний. Як навчити малюка засинати самостійно в дитячому ліжечку, зробити це без зайвого стресу і сліз, ми детально обговорюємо на наших семінарах, а також в інших статтях розділу.

Зараз же спробуємо дізнатися, спільний сон - це ваш свідомий вибір, чи ви стали його заручником?

Дайте відповідь для себе на наступні питання:

  1. Чи заважає вам дитина, якщо він лежить поруч з вами або між вами і вашим партнером?
  2. Чи заважає це вашому сну?
  3. Чи впливає на сексуальне життя?
  4. Дитина погано спить або прокидається багато разів за ніч?
  5. Чи маєте ви в тілесної близькості дитини, тому що інакше відчуваєте себе занадто самотнім (ой)?
  6. Чи відрізняється думка партнера від вашого на тему «дитина в подружньому ліжку?»
  7. Чи хочете ви чи партнер змінити ситуацію?

Якщо на всі питання відповідь «ні», то, швидше за все, немає і проблеми. Ви вирішили свідомо брати дитину в ліжко. Для вас спільний сон - це природно і зручно. Немає ніякого сенсу міняти ситуацію, тим більше, проти ваших переконань.

Якщо ж на 1-2 або багато питань відповідь «так», ситуація виглядає по-іншому. Ви опинилися в цій ситуації не зі своєї волі, можливо, після хвороби дитина відмовився повернутися в своє ліжечко, і виключення стало правилом. Може бути, вам (або вашому чоловікові) некомфортно при спільному сні, але налагодити здоровий сон малюкові в окремому ліжку у вас поки просто не виходить.

Коли спільний сон - ваш усвідомлений вибір, все висипаються, всю сім'ю це влаштовує, то, як правило, не виникає ніякого дискомфорту. Спільний сон є нетривалим (в середньому 2.5 року) природним процесом, а «відселення» в окреме ліжечко проходить без проблем.

Коли ж спільний сон трапляється заради тимчасового спокою і тиші, проти власних переконань, така ситуація веде найчастіше лише до нових витків боротьби «хто сильніший».

Тільки ви повинні вирішувати, що для вашої родини є найкращим варіантом. Забезпечити малюкові повноцінний відпочинок можна як при спільному сні, так і в окремому ліжечку.

Олена Мурадова
керівник Центру дитячого сну і розвитку «BabySleep»